פרופ' רפאל רפי חרותי.jpg

פרופ' רפי חרותי (MD)

מנכ"ל משותף. מומחה לרפואה שיקומית ומטפל מיני מוסמך

פרופסור חרותי בוגר בית הספר לרפואה של אוניברסיטת ת"א 1986

 

את התמחותו ברפואת שיקום סיים במרכז הרפואי "שיבא", תל-השומר.  במקביל שירת  כרופא בקבע בצה"ל, כאשר בתפקידו האחרון ניהל את המרכז לבדיקות תקופתיות (מלב"ת), במסגרתו הקים את המרפאה לשיקום מיני של צה"ל.

פרופסור חרותי בעל תעודת מוסמך בטיפול מיני (סקסולוגיה) מטעם האגודה הישראלית לטיפול מיני איט"ם.

 

כיום פרופסור רפי חרותי עובד כרופא בכיר במערך השיקומי במרכז רפואי "רעות" בת"א, שם הוא מנהל את היחידה לבריאות  מינית ואחראי על תחום הבריאות המינית בצה"ל (אותו הקים במהלך שירות הקבע ומרכז אותו במסגרת שירות מילואים). בתחום האקדמי פרופסור חרותי מרצה בחוג לשיקום בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר של אוניברסיטת תל-אביב. הוא הקים את התוכנית למיניות האדם בבית הספר ללימודי המשך בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב (עם ד"ר רונית אלוני) ומרכז קורס זה מאז הקמתו. לפרופסור חרותי יותר מ- 40 פרסומים ופרקים בספרות הרפואית המקצועית. פרופסור חרותי מרצה בכנסים ציבוריים מקצועיים בארץ וברחבי העולם, ומשמש עורך מקצועי-רפואי במספר ספרים בתחום.

 

פרופסור רפי חרותי חבר באיגוד הישראלי (היל"ם) והאירופאי (ESSM) להפרעות בתפקוד מיני ומזכיר האגודה הישראלית לטיפול מיני (איט"ם).

פרופסור חרותי ידוע כמומחה בעל ניסיון באבחון ובטיפול במגוון הפרעות בתפקוד המיני, לרבות: הפרעות בזקפה (בשל מחלה או חרדת ביצוע), בעיות בשפיכה (כגון, שפיכה מהירה/שפיכה מוקדמת, שפיכה מושהית/מעוכבת), הפרעות חשק ועוד. פרופסור חרותי משלב ידע רפואי ושיטות טיפול רפואיות (כולל שימוש בתרופות מרשם) עם ידע סקסולוגי. מזה כעשור, פרופסור חרותי משמש כיועץ רפואי למרפאתה של פרופסור רונית אלוני בתל-אביב.

 

פרופסור חרותי מייעץ ומטפל בגברים ובנשים מכל קבוצות הגיל, בזוגות (סטרייטים או חד מיניים) תוך שילוב טיפול מיני ותרופתי, על פי הצורך. הגישה הטיפולית-שיקומית של פרופסור חרותי הינה כוללנית והוליסטית, תוך בחינת כלל הבעיות של המטופל/ת, כולל ההיבטים הגופניים, הנפשיים, הזוגיים והחברתיים, ועל פי צורך, שילוב צוות רב תחומי. האבחון נעשה תוך שמירה על דיסקרטיות מרבית!

 

פרופסור חרותי משיב על שאלות במספר פורומים באינטרנט (כולל פורום משותף להיל"ם ואיט"ם) וכן בעיתונות ("ידיעות אחרונות", "לאישה", "מנטה") ועוד.

 

בנוסף, פרופסור חרותי נותן חוות דעת מקצועית בתחום רפואת השיקום לבתי משפט – קביעת דרגת נכות וצרכים שיקומיים לאחר מחלה או חבלה (פגיעת חוט שדרה, חבלת מח, אירוע מוחי, פגיעה אורטופדית וכד'), וכן בתחום הסקסולוגי.

ד_ר רונית אלוני D.r. Ronit Aloni.jpg

ד"ר רונית אלוני

טיפול ושיקום מיני וטיפוליי סרוגייט

ד"ר רונית אלוני סיימה את לימודי הדוקטורט בארצות הברית בשנת 1996 ב- Union Institute, Cincinnati תוך התמחות בטיפול מיני בנפגעי מוח טראומטיים. בלימודי התואר השני ב אוניברסיטת- NYU התמקד נושא המחקר שלה בעמדות מקצועיות של סרוגייטס. בשנים אלו גם עשתה התמחות בשיקום מיני בבתי החולים של הצבא האמריקאי ובבית החולים האוניברסיטאי של NYU. בנוסף לכל אלו סיימה ד"ר אלוני התמחות בטיפול משפחתי וזוגי במחלקה לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת ת"א וגם התמחתה בהדרכה למטפלים מטעם תל"ם (רשת ארצית לטיפול פסיכולוגי, ייעוץ, אבחון והכשרה).

עם חזרתה לארץ התחילה ד"ר רונית אלוני לעבוד עם נשים, גברים, זוגות ומשוקמי משרד הביטחון בבית החולים לוינשטיין ובבית החולים בלינסון, כשהיא מיישמת את הידע הייחודי שרכשה בארה"ב בתחום ניהול תהליכי טיפול מיני בעזרת מטפלים בשיטת הסרוגייט. בשנים 2001 – 1987 שמשה כמנהלת היחידה לשיקום מיני בבית החולים לוינשטיין. במקביל יזמה הקמה של יחידה לשיקום מיני במרכז השיקום של ברית התנועה הקיבוצי, שגם בה שולב הטיפול בעזרת סרוגייט.

בשנת 1996, אחרי 10 שנות עבודה במגזר הציבורי, החליטה להגשים חלום ולייסד מרפאה פרטית על פי מודל שיקומי רב-תחומי אליו נחשפה במהלך לימודיה ועבודתה.

במקביל ממשיכה ד"ר אלוני להרצות בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב בתכנית ללימודי המשך ברפואת שיקום ולהעמיד דורות חדשים של רופאים ומטפלים מיניים. וכן להרצות בכנסים בארץ ובעולם.


ד"ר אלוני כתבה ספר המבוסס על עבודת הדוקטורט שלה והעוסק בשיקום מיני לנפגעי מוח טראומטיים, היא פרסמה כ 20 פרסומים מדעיים וכתבה מבואות לספרים ופרקים בספרים מקצועיים ופופולאריים.

 
ליאורה רכס Liora Reches

גב' ליאורה רכס

מנכ"לית משותפת, עו"ס קלינית MSW. פסיכותרפיסטית, מטפלת מינית וזוגית מוסמכת ומדריכת מטפלים

גב' ליאורה רכס מנכ"לית משותפת, עו"ס קלינית MSW. פסיכותרפיסטית, מטפלת מינית וזוגית מומחית מוסמכת ומדריכת מטפלים. גב' ליאורה רכס עוסקת במקביל במשך שנים בטיפול זוגי, פסיכותרפיה אישית וטיפול מיני. מטפלת מינית ומדריכה ראשית במרפאה לשיקום וטיפול מיני, במרכז הרפואי שיקומי "רעות", תל אביב.

הקימה וניהלה את היחידה לטיפול זוגי של המועצה האזורית דרום השרון.
מרצה בקורס למיניות האדם בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, בתל אביב. 
ריכזה תחום סדרי דין לבתי משפט בנושאי משמורת והסדרי ראיה בגירושין.

בתפיסה המקצועית - קשיים בתפקוד מיני מייצגים פעמים רבות היבטים שונים של נפש האדם והזוגיות בה הוא נמצא, כשהטיפול המיני מייצג הקשבה דרך הגוף. 

בתהליך הטיפול ניתן לומר את מה שלא יכול להיאמר, ללמוד לא לחשוש להכיר את הגוף שמביא עמו את ההיסטוריה האישית והתרבותית של כל אחד ואחת ולאפשר לבנות "מפת דרכים" ייחודית המתאימה באופן אישי ומאפשרת לפעול בחיבור עם התחושות והרצונות הן כפרט והן כזוג.

 

ברקע:
מאז 1996 עבדה במרפאות לטיפול מיני בבתי החולים: שיבא, איכילוב, הלל-יפה, מאיר, קופ"ח כללית בכפר סבא (בתקופות שונות) ומרכז רפואי שיקומי רעות (מ- 2002 ועד היום).
2000–2004 מזכ"לית האגודה הישראלית לטיפול מיני - איט"ם.
1996–1998 בוגרת תכנית לפסיכותרפיה בביה"ס ללימודי המשך של הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, באוניברסיטת תל אביב.
1994 - 1997 בוגרת תכנית להדרכת מטפלים - האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי. 
1988 - 1994  אוניברסיטת בר אילן: עבודה סוציאלית קלינית – תארים ראשון ושני בהצטיינות.


המטופלים: גברים ונשים - יחידים וזוגות - בגילאים שונים.
הגישה הטיפולית: הוליסטית ומתבססת על תיאורית יחסי אובייקט המדגישה אספקטים של קשר ואינטראקציה בשילוב טיפול התנהגותי ללמידה ותרגול.
האווירה: מקצועית, חמימה ותומכת.

 
 
שולמית שפרבר מרכז אישי ירושלים והסביבה.j

גב׳ שולמית שפרבר

מטפלת בתנועה ומחול MAAT ומטפלת מינית מוסמכת

מרכזת "אישי" בירושלים והסביבה

את לימודי התואר השני בטיפול בתנועה ומחול שולמית השלימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין בירושלים ואת התמחותה הקלינית השלימה ביחידת היום של התחנה לבריאות הנפש טלביה.

לאחר סיום לימודיה שולמית עבדה עם מגוון רחב של אוכלוסיות בבריאות הנפש בדגש על נשים נפגעות טראומה מינית.

בהמשך, שולמית למדה במסלול להכשרת מטפלים מיניים באוניברסיטת בר אילן והתמחתה במרפאה לטיפול ושיקום מיני בבית החולים "רעות" וב "מרכז אישי".

 

במסגרת עבודתה במרפאה לטיפול ושיקום מיני בבית החולים "רעות" שולמית הקימה ומנחה קבוצות לנשים המתמודדות עם כאב באיבר המין ובעת קיום יחסי מין, קבוצות אלו מהוות מרחב מכיל ובטוח לנשים ללמוד אודות המיניות שלהן, לשתף בהתמודדות שלהן ולשאוב כוח האחת מן השנייה. הקבוצות מעניקות מעטפת הוליסטית ומלוות ע"י רופאה גניקולוגית ופיזיותרפיסטית רצפת אגן וכן כוללות עבודה תנועתית המחברת בין גוף לנפש ומחזקת את החיבור לכוחות ולמשאבים המרפאים של המשתתפות.

לשולמית ניסיון בעבודה עם זוגות ויחידים המתמודדים עם מגוון קשיים בתפקוד מיני, כגון: כאבים בעת קיום יחסי מין, חרדת ביצוע, שפיכה מהירה ושפיכה מעוכבת, קושי להגיע לאורגזמה, הפרעות חשק, ומיניות ונכות.

שולמית עוסקת בתנועה ומחול שנים רבות ומאמינה גדולה בחיבור בין גוף לנפש, היא כותבת טור קבוע ב YNET [המפורסם גם ב - ׳מיני בלוג׳ של מרכז אישי] שעוסק במיניות מתוך פרספקטיבה ממוקדת גוף - נפש וכן כותבת לאתר בית החולים  "רעות".

 
צוות המטפלים המומחים של מרכז אישי מרכז ל

הצוות המורחב שלנו

במרפאה שלנו מרוכזים תחת קורת גג אחת כל אנשי המקצוע בתחום המיני והזוגי

ב 'מרכז אישי', אנו יכולים להתאים לכל אחד ואחת מכם את הטיפול המדויק בהתאמה מלאה!


לצורך זה, ריכזנו במרכז אישי אנשי צוות ממגוון מקצועות בתחום המיני/זוגי הכוללים בין השאר:

  • רופא בעל התמחות בשיקום ואבחון.

  • גינקולוג/ית.

  • פסיכיאטר/ית.

  • פסיכולוגים ועובדים סוציאליים המתמחים בטיפולים פסיכותרפויטים, זוגיים, קוגניטיביים והתנהגותיים.

  • מטפלים באומנות.

  • טיפול מיני וזוגי.

  • פיזיותרפיסטיות המתמחות בטיפול בשרירי רצפת האגן. המתמחות בעבודה עם נשים וגם עם גברים.

  • טיפולי סרוגייט – בני ובנות זוג חלופיים.

  • הפרעות בתפקוד המיני והזוגי משקפות את הקשרים המורכבים שבין הגוף לנפש. ולכן הקמנו מרכז רפואי מתקדם הכולל צוות רב ומקצועי המורכב מכ - 50 מטפלים מוסמכים ובניהם מטפלים מיניים, רופא שיקומי, גינקולוגית, פסיכיאטרית, פיזיוטרפיסטית, עו"ס קלינים פסיכולוגים, וסרוגייט. הצוות כולו משתף (ומטפלים שמשתפים) פעולה בתכניות טיפול מיני מתקדמות. תכניות שנתפרות במיוחד, באופן אישי, עבור כל אחד מהפונים.

מספר אנשי הצוות הכולל של המרפאה עומד על כ - 50 אנשי צוות מקצועיים.