top of page
פרופסור רפי רפאל חרותי מרכז אישי Prof Rafi Heruti 002.jpg
פרופ' רפי חרותי
פרופסור רפאל רפי חרותי מרכז אישי .jpg

פרופ' רפי חרותי (MD)

מנכ"ל משותף. מומחה לרפואה שיקומית ומטפל מיני מוסמך

פרופסור חרותי בוגר בית הספר לרפואה של אוניברסיטת ת"א 1986

 

את התמחותו ברפואת שיקום סיים במרכז הרפואי "שיבא", תל-השומר.  במקביל שירת  כרופא בקבע בצה"ל, כאשר בתפקידו האחרון ניהל את המרכז לבדיקות תקופתיות (מלב"ת), במסגרתו הקים את המרפאה לשיקום מיני של צה"ל.

פרופסור חרותי בעל תעודת מוסמך בטיפול מיני (סקסולוגיה) מטעם האגודה הישראלית לטיפול מיני איט"ם.

 

כיום פרופסור רפי חרותי עובד כרופא בכיר במערך השיקומי במרכז רפואי "רעות" בת"א, שם הוא מנהל את היחידה לבריאות  מינית ואחראי על תחום הבריאות המינית בצה"ל (אותו הקים במהלך שירות הקבע ומרכז אותו במסגרת שירות מילואים). בתחום האקדמי פרופסור חרותי מרצה בחוג לשיקום בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר של אוניברסיטת תל-אביב. הוא הקים את התוכנית למיניות האדם בבית הספר ללימודי המשך בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב (עם ד"ר רונית אלוני) ומרכז קורס זה מאז הקמתו. לפרופסור חרותי יותר מ- 40 פרסומים ופרקים בספרות הרפואית המקצועית. פרופסור חרותי מרצה בכנסים ציבוריים מקצועיים בארץ וברחבי העולם, ומשמש עורך מקצועי-רפואי במספר ספרים בתחום.

 

פרופסור רפי חרותי חבר באיגוד הישראלי (היל"ם) והאירופאי (ESSM) להפרעות בתפקוד מיני ומזכיר האגודה הישראלית לטיפול מיני (איט"ם).

פרופסור חרותי ידוע כמומחה בעל ניסיון באבחון ובטיפול במגוון הפרעות בתפקוד המיני, לרבות: הפרעות בזקפה (בשל מחלה או חרדת ביצוע), בעיות בשפיכה (כגון, שפיכה מהירה/שפיכה מוקדמת, שפיכה מושהית/מעוכבת), הפרעות חשק ועוד. פרופסור חרותי משלב ידע רפואי ושיטות טיפול רפואיות (כולל שימוש בתרופות מרשם) עם ידע סקסולוגי. מזה כעשור, פרופסור חרותי משמש כיועץ רפואי למרפאתה של פרופסור רונית אלוני בתל-אביב.

 

פרופסור חרותי מייעץ ומטפל בגברים ובנשים מכל קבוצות הגיל, בזוגות (סטרייטים או חד מיניים) תוך שילוב טיפול מיני ותרופתי, על פי הצורך. הגישה הטיפולית-שיקומית של פרופסור חרותי הינה כוללנית והוליסטית, תוך בחינת כלל הבעיות של המטופל/ת, כולל ההיבטים הגופניים, הנפשיים, הזוגיים והחברתיים, ועל פי צורך, שילוב צוות רב תחומי. האבחון נעשה תוך שמירה על דיסקרטיות מרבית!

 

פרופסור חרותי משיב על שאלות במספר פורומים באינטרנט (כולל פורום משותף להיל"ם ואיט"ם) וכן בעיתונות ("ידיעות אחרונות", "לאישה", "מנטה") ועוד.

 

בנוסף, פרופסור חרותי נותן חוות דעת מקצועית בתחום רפואת השיקום לבתי משפט – קביעת דרגת נכות וצרכים שיקומיים לאחר מחלה או חבלה (פגיעת חוט שדרה, חבלת מח, אירוע מוחי, פגיעה אורטופדית וכד'), וכן בתחום הסקסולוגי.

ד_ר רונית אלוני D.r. Ronit Aloni.jpg

ד"ר רונית אלוני

טיפול ושיקום מיני וטיפוליי סרוגייט

ד"ר רונית אלוני סיימה את לימודי הדוקטורט בארצות הברית בשנת 1996 ב- Union Institute, Cincinnati תוך התמחות בטיפול מיני בנפגעי מוח טראומטיים. בלימודי התואר השני ב אוניברסיטת- NYU התמקד נושא המחקר שלה בעמדות מקצועיות של סרוגייטס. בשנים אלו גם עשתה התמחות בשיקום מיני בבתי החולים של הצבא האמריקאי ובבית החולים האוניברסיטאי של NYU. בנוסף לכל אלו סיימה ד"ר אלוני התמחות בטיפול משפחתי וזוגי במחלקה לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת ת"א וגם התמחתה בהדרכה למטפלים מטעם תל"ם (רשת ארצית לטיפול פסיכולוגי, ייעוץ, אבחון והכשרה).

עם חזרתה לארץ התחילה ד"ר רונית אלוני לעבוד עם נשים, גברים, זוגות ומשוקמי משרד הביטחון בבית החולים לוינשטיין ובבית החולים בלינסון, כשהיא מיישמת את הידע הייחודי שרכשה בארה"ב בתחום ניהול תהליכי טיפול מיני בעזרת מטפלים בשיטת הסרוגייט. בשנים 2001 – 1987 שמשה כמנהלת היחידה לשיקום מיני בבית החולים לוינשטיין. במקביל יזמה הקמה של יחידה לשיקום מיני במרכז השיקום של ברית התנועה הקיבוצי, שגם בה שולב הטיפול בעזרת סרוגייט.

בשנת 1996, אחרי 10 שנות עבודה במגזר הציבורי, החליטה להגשים חלום ולייסד מרפאה פרטית על פי מודל שיקומי רב-תחומי אליו נחשפה במהלך לימודיה ועבודתה.

במקביל ממשיכה ד"ר אלוני להרצות בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב בתכנית ללימודי המשך ברפואת שיקום ולהעמיד דורות חדשים של רופאים ומטפלים מיניים. וכן להרצות בכנסים בארץ ובעולם.


ד"ר אלוני כתבה ספר המבוסס על עבודת הדוקטורט שלה והעוסק בשיקום מיני לנפגעי מוח טראומטיים, היא פרסמה כ 20 פרסומים מדעיים וכתבה מבואות לספרים ופרקים בספרים מקצועיים ופופולאריים.

ד"ר רונית אלוני
מרכז אישי ד_ר קובי רייזמן MD,PhD.jpeg

ד"ר קובי רייזמן MD, PhD, FECSM, ECPS

מנכ"ל שותף. מומחה לאורולוגיה ומטפל מיני מוסמך

ד״ר רייזמן אורולוג ומטפל מיני מוסמך בעל ניסיון רב בישראל ובהולנד. מייסד תוכנית ההכשרה וההסמכה האירופאית בבריאות מינית וטיפול מיני. פרופסור של כבוד במוסקבה ופרופסור אורח בשנחאי. אחראי על הכשרת מטפלים מינים באמסטרדם ומנהל בית הספר לבריאות מינית של האגודה האירופאית לבריאות מינית (ESSM). הנשיא לשעבר של האגודה האירופאית לבריאות מינית (ESSM) ויושב ראש לשעבר של הועדה הבין תחומית לבריאות מינית של איגוד הרופאים המומחים האירופאי. פרסם עשרות מחקרים בכתבי עת רפואיים בעולם ו4 -  ספרים מדעיים בתחום. מרצה אורח במאות כנסים בין לאומיים.

בוגר בהצטיינות את לימודי הרפואה באוניברסיטת כרונינגן, הולנד 1995.
בשנת 1998 קיבל את תואר הPhD (דוקטורט) בנושא החלטות רפואיות אובייקטיביות.
את ההתמחות האורולוגיה סיים בביה"ח האוניברסיטאי באמסטרדם ובעל ניסיון קליני רחב בתחום.
בעל תעודת הסמכה בטיפול מיני (סקסולוגיה מטעם האגודה ההולנדית לסקסולוגיה (NVVS) שבה הינו חבר של כבוד, ומטעם האגודה הישראלית לטיפול מיני (איט"ם). 
לאות הערכה על תרומתו המדעית והקלינית קיבל תואר של פרופסור אורח מטעם המכון הפדראלי לאורולוגיה במוסקבה, רוסיה. כמו כן הינו פרופסור אורח לאורולוגיה של המכון לאנדרולוגיה של בית הספר לרפואה של אוניברסיטת ג'יאאו-טונג, בשנחאי, סין.
ד"ר רייזמן חולק את זמנו בין המרפאה באמסטרדם (FLARE-HEALTH), ובין מרכז אישי וכן כיועץ ומדריך במרכז הרפואי "רעות" בת"א. כמו כן הינו אחראי על הכשרת מטפלים מיניים באמסטרדם.  משמש מעל 10 שנים כמנהל של בית הספר הבין לאומי לבריאות מינית מטעם האגודה האירופאית לבריאות מינית (ESSM) ומרצה אורח בתוכנית למיניות האדם בבית הספר ללימודי המשך בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב. ד"ר רייזמן הקים את מערכת ההכשרה וההסמכה האירופאית למומחים בתחום הבריאות המינית והטיפול המיני. וקיבל את אות ההוקרה מטעם איגוד הרופאים המומחים האירופאי (UEMS).

ד"ר רייזמן פרסם מעל 90 מאמרים רפואיים בכתי עת מדעיים בנושאים על הפרעות בתפקוד מיני, סרטן ומיניות, מיניות במחלות כרוניות, תפקוד רצפת האגן, וכן בתסמונות כגון POIS, PSSD וPFS. פרסם מעל 30 פרקים בספרים מקצועיים וכן העורך הראשי של 4 ספרים מקצועיים, בין היתר "ספרי הלימוד למומחים בתחום הבריאות המינית והטיפול המיני. ד"ר רייזמן הקים את מערכת ההכשרה וההסמכה האירופאית למומחים בתחום הבריאות המינית והטיפול המיני. וקיבל את אות ההוקרה מטעם איגוד הרופאים המומחים האירופאי (UEMS).
הינו מרצה בכנסים מדעיים בארץ וברחבי העולם ומשמש עורך משנה מקצועי ומבקר במספר כתבי עת רפואיים.

בעבר כיהן כנשיא של האגודה האירופאית לבריאות מינית (ESSM) וכיושב ראש הועדה הבין תחומית לבריאות מינית (MJCSM) מטעם איגוד הרופאים המומחים האירופאי (UEMS). כעט חבר ועד של האגודה הבין לאומית לבריאות מינית (ISSM) וקיבל אות הוקרה על תרומתו לאגודה.

ד"ר רייזמן השתתף בפרסומים רבים בעיתונות והטלוויזיה ההולנדית ומשיב על שאלות באינטרנט ובעיתונות. 

 

כמו כן נותן חוות דעת מקצועית בתחום האורולוגיה והתפקוד המיני.

לאתר הבית הפרטי הראשי של ד״ר קובי רייזמן [קליק]

ד"ר קובי רייזמן
הגב׳ שולמית שפרבר
שולמית שפרבר מרכז אישי ירושלים והסביבה.j

גב׳ שולמית שפרבר

מטפלת בתנועה ומחול MAAT ומטפלת מינית מוסמכת

מרכזת "אישי" בירושלים והסביבה

את לימודי התואר השני בטיפול בתנועה ומחול שולמית השלימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין בירושלים ואת התמחותה הקלינית השלימה ביחידת היום של התחנה לבריאות הנפש טלביה.

לאחר סיום לימודיה שולמית עבדה עם מגוון רחב של אוכלוסיות בבריאות הנפש בדגש על נשים נפגעות טראומה מינית.

בהמשך, שולמית למדה במסלול להכשרת מטפלים מיניים באוניברסיטת בר אילן והתמחתה במרפאה לטיפול ושיקום מיני בבית החולים "רעות" וב "מרכז אישי".

 

במסגרת עבודתה במרפאה לטיפול ושיקום מיני בבית החולים "רעות" שולמית הקימה ומנחה קבוצות לנשים המתמודדות עם כאב באיבר המין ובעת קיום יחסי מין, קבוצות אלו מהוות מרחב מכיל ובטוח לנשים ללמוד אודות המיניות שלהן, לשתף בהתמודדות שלהן ולשאוב כוח האחת מן השנייה. הקבוצות מעניקות מעטפת הוליסטית ומלוות ע"י רופאה גניקולוגית ופיזיותרפיסטית רצפת אגן וכן כוללות עבודה תנועתית המחברת בין גוף לנפש ומחזקת את החיבור לכוחות ולמשאבים המרפאים של המשתתפות.

לשולמית ניסיון בעבודה עם זוגות ויחידים המתמודדים עם מגוון קשיים בתפקוד מיני, כגון: כאבים בעת קיום יחסי מין, חרדת ביצוע, שפיכה מהירה ושפיכה מעוכבת, קושי להגיע לאורגזמה, הפרעות חשק, ומיניות ונכות.

שולמית עוסקת בתנועה ומחול שנים רבות ומאמינה גדולה בחיבור בין גוף לנפש, היא כותבת טור קבוע ב YNET [המפורסם גם ב - ׳מיני בלוג׳ של מרכז אישי] שעוסק במיניות מתוך פרספקטיבה ממוקדת גוף - נפש וכן כותבת לאתר בית החולים  "רעות".

הצוות המורחב
צוות המטפלים המומחים של מרכז אישי מרכז ל

הצוות המורחב שלנו

במרפאה שלנו מרוכזים תחת קורת גג אחת כל אנשי המקצוע בתחום המיני והזוגי

ב 'מרכז אישי', אנו יכולים להתאים לכל אחד ואחת מכם את הטיפול המדויק בהתאמה מלאה!


לצורך זה, ריכזנו במרכז אישי אנשי צוות ממגוון מקצועות בתחום המיני/זוגי הכוללים בין השאר:

  • רופא בעל התמחות בשיקום ואבחון.

  • אורולוג.

  • גינקולוג/ית.

  • פסיכיאטר/ית.

  • פסיכולוגים ועובדים סוציאליים המתמחים בטיפולים פסיכותרפויטים, זוגיים, קוגניטיביים והתנהגותיים.

  • מטפלים באומנות.

  • טיפול מיני וזוגי.

  • פיזיותרפיסטיות המתמחות בטיפול בשרירי רצפת האגן. המתמחות בעבודה עם נשים וגם עם גברים.

  • טיפולי סרוגייט – בני ובנות זוג חלופיים.

  • הפרעות בתפקוד המיני והזוגי משקפות את הקשרים המורכבים שבין הגוף לנפש. ולכן הקמנו מרכז רפואי מתקדם הכולל צוות רב ומקצועי המורכב מכ - 50 מטפלים מוסמכים ובניהם מטפלים מיניים, רופא שיקומי, גינקולוגית, פסיכיאטרית, פיזיוטרפיסטית, עו"ס קלינים פסיכולוגים, וסרוגייט. הצוות כולו משתף (ומטפלים שמשתפים) פעולה בתכניות טיפול מיני מתקדמות. תכניות שנתפרות במיוחד, באופן אישי, עבור כל אחד מהפונים.

מספר אנשי הצוות הכולל של המרפאה עומד על כ - 50 אנשי צוות מקצועיים.

bottom of page