אנאלי בשמן זית

שלום רב,

לפני כחודשיים פגשתי מישהו מקסים והקשר בננו מתחמם, כולל מין משובח. דיברנו לנסות מין אנאלי ומשום מה הוא הציע לעשות זאת עם שמן זית כלובריקנט. אני די ליברלית מבחינה מינית ואין לי בעיה עם זה, אך האם זה מתאים במקום לובריקנט? האם חוץ מטעים זה גם יהיה בטוח מבחינתי?

פזית


שלום פזית,

שמן זית הוא בעל ערכים תזונתיים גבוהים, בייחוד אם הוא מאיכות טובה, אבל כל זה אינו מרשים את הקונדום. שמן זית + קונדום = קונדום פגוע וקרוע. ככלל – רצוי להימנע ממפגש בין לטקס (ממנו עשויים רוב אמצעי המגן, דוגמת קונדומים) יחד עם שמן, מסכך על בסיס שמן ומוצרים עם תוצרי פטרוליאום (נפט).

מין אנאלי (דרך פי הטבעת) מחייב שימוש מסכך (לובריקנט) מאיכות טובה והרבה. פי הטבעת נוצר באופן שיצאו ממנו דברים ולא שייכנסו אליו. מסכך גורם לפעולת החדירה להיות קלה ומענגת יותר, מפחית את הסיכון לקריעת הקונדום ומסייע להגן על הרקמה העדינה. צריך להימנע משימוש בשמן זית (מלבד בסלט) בשילוב עם קונדום מלטקס, כי שמנים, כולל מסככים וקרמים על בסיס שומני, גורמים לשבירת הלטקס וקריעתו.

לצורך פעילות מינית המערבת שימוש במחסום לטקס מומלץ שימוש במסכך על בסיס מים או סיליקון (דוגמת, דורקס פליי, טופג'ל ודומיהם). בכל פארם ניתן למצוא מגוון רחב על המדפים (באזור של הקונדומים והערכות לבדיקת הריון). מסככים אלו נוחים ובטוחים לשימוש עם לטקס וגם עם צעצועי מין מסיליקון וכן נשטפים בקלות. הם עשויים להפוך לדביקים בעת האקט, אך ניתן לגרום להם להיות חלקים בקלות רבה ע"י הוספת רוק או קצת מים. לצרכי מין אנאלי רצוי להשתמש במסככים ללא חומרי טעם וריח, המכילים סוכר וחומרים אחרים שעשויים לגרום גירוי במין חודרני.


פרופ' רפי חרותי, וגב' ליאורה רכס מומחים לטיפול מיני וזוגי
אנאלי עם שמן זית