הימנעות מקיום יחסי מין לאחר התקף לב


שאלה

בעלי בן 70 ותאושש מהתקף לב לפני חודשיים. לפני כן היה בריא, פרט לכולסטרול שהיה מטופל עם תרופות. מאז ההתקף הוא נמנע לקיים איתי יחסי מין, כל פעם עם תירוץ אחר. אני מאוד רוצה לחזור לחיי מין שלנו ולא כל כך יודעת איך. אנא עזרו לנו.

דיתי
תשובה

שלום דיתי,

ראשית אני מקווה שבעלך מחלים היטב מן האירוע שעבר. קל להבין שעברה עליכם תקופה לא פשוטה, בייחוד לאור העובדה שהתקף הלב הופיע מתוך בריאות יחסית. לעיתים רבות, הצורך והרצון לקיום יחסי מין נדחק הצידה בתקופה הראשונה לאחר אירוע כזה, הן בגלל החשש שמא יוביל לאירוע נוסף והן בגלל עייפות נפשית ומתח מצטבר. זוהי תופעה טבעית ושכיחה, אך היא נובעת בדרך כלל מבורות, שכן במידה ופועלים בהתאם להנחיות הרופא/ה המטפל/ת אין כל סכנה. יתרה מכך, עבור גברים רבים אחד המדדים המשמעותיים בהחלמה הוא החזרה לחיים מיניים. המאמץ הכרוך בקיום יחסי מין הוא שווה ערך לעלייה של 2-3 קומות במדרגות. אני סבור שחודשיים לאחר האירוע (וכנראה גם זמן רב קודם) הוא עשה זאת בקלות. עם זאת, לעיתים, כמו אצלכם, גם ידיעה זו אינה מספיקה כדי להפיג את החשש.

לא ברור לי משאלתך מה היתה איכות חיי המין שלכם לפני ההתקף ותדירותם. האם אכן מדובר בחשש או שמא קיים חוסר חשק, בעיות זקפה ו/או הפרעות אחרות. במידה ומדובר בחוסר חשק, אזי בקבוצת הגיל שלו רצוי לעבור בירור הורמונאלי מתאים ובמידת הצורך לטפל. הפרעות בזקפה אף הן ניתנות לטיפול ע"י מגוון התרופות משפרות האון, אשר בטוחות לנטילה חודשיים לאחר התקף לב (כמובן, דרך מרשם רפואי וכתלות בתרופות האחרות אותן הוא מקבל).

חשוב שתדברי עם בעלך בגילוי לב על המשמעות של קיום יחסי מין עבורך כחלק מתהליך החלמה וחזרה לחיים רגילים. רצוי שתתלווי אליו לביקורת הבאה אצל הקרדיולוג על מנת לדון איתו לגבי סוגיה חשובה זו. בינתיים נסו לפנות זמן לעצמכם וליצור תנאים לאינטימיות. אפשר להנות מקרבה אינטימית (מגע הדדי, מסאג' הדדי, חיבוקים, נשיקות, ליטופים...) גם ללא חדירה. ההחלטה על מה עושים ביחד צריכה להיות שילוב של תחושותיו ורצונו של כל אחד מכם, כמו בכל נושא אחר עמו מתמודדים בזוגיות. תוכלו לתאם פגישת ייעוץ במרפאה העוסקת בשיקום וטיפול מיני במטרה לחזק את הביטחון בעובדות ולעבור בירור מתאים על פי הצורך.


פרופ' רפי חרותי


#שאלות_ותשובות

#ויאגרה

#התקף_לב

#יחסי_מין_לאחר_התקף_לב

#הפרעות_זקפה

#חשש_מקיום_יחסי_מין


#רפי_חרותי

5 צפיות0 תגובות