top of page

האם יש קשר בין גמירה מהירה לבין גודל איבר המין?

עודכן: 23 באפר׳ 2018


שאלה

יש לי חבר חדש ויש לו איבר מין ממש קטנטן, פחות מהממוצע בהרבה.... הוא גם גומר מאוד מהר, ואני תוהה האם יש קשר בין גמירה מהירה לבין גודל איבר המין? שמעתי בעבר מחברה אחרת שהיה לה חבר עם איבר מין קטן, שיש לו גמירה מהירה... ולכן תהיתי אם יש קשר. האמת... ממש באסה כפולה ומכופלת. גם בקושי מרגישים (למרות ששרירי הנרתיק שלי מאוד מאומנים) וגם זה נגמר מהר.

יואב
תשובה


נשמע שיש לחבר שלך שפיכה מהירה ועל כן אתייחס לכך קודם ולאחר מכן אתייחס לגודל הפין. לרוב אין קשר בין גודל האיבר לבין שפיכה מהירה ואם יש קשר הוא עקיף בלבד. גבר ששופך מהר אינו שולט בעיתוי השפיכה ואינו מסוגל לגמור בזמן אותו הוא בוחר. מקובל לומר שמי ששופך תוך פחות מדקה מהחדירה נכלל בקבוצת השופכים הזריזים. שפיכה מהירה נובעת לרוב ממקור פסיכוגני - סף גירוי נמוך, היסחפות, חוסר ריכוז, הרגל נרכש, חוסר בטחון ביכולת המינית, דימוי גוף נמוך (ומכאן ייתכן הקשר העקיף עליו רמזתי) וכדומה. יש המדברים גם על מקור ביולוגי-כימי - בעיה במאזן כימי במח הגבר, ובהתאם ניתן לנסות גם טיפול תרופתי, אך לדעתי זהו לא הטיפול הראשוני המומלץ. תרופות עשויות לשמש כתוספת לטיפול מיני מסודר בשלב הלמידה, אך לא כתחליף לו, ועל כן בטיפול מיני יעיל לא מגיעים לשימוש בתרופה. אם הקשר בינכם חשוב, רצוי שתעודדי אותו לפנות איתך לטיפול מיני שכזה, במהלכו ילמד לשלוט על עיתוי השפיכה.

ואם בגודל פין עסקינן הרי נושא זה מטריד גברים מאז ומתמיד וגם את בני ובנות הזוג שלהם. לפי קריטריונים רפואיים פין נחשב תקין במידה ואורכו יותר מ- 6.5 ס"מ במתיחה מקסימאלית (כשהוא רפוי) או יותר מ- 10 ס"מ בזקפה מלאה. טווח ממוצע בזקפה הינו 10-14 ס"מ (כאשר המדידה נעשית בחלק העליון של הפין מהבטן עד לקצה הכיפה). לא ברור משאלתך האם לבן הזוג שלך איבר ממש קטנטן. ברור שמה שמחובר אל האיבר ומה שעושים עם אותו איבר חשובים יותר. אולי הגישה שאת מציגה בשאלתך נובעת ממיתוסים נפוצים ש"גדול יותר הוא טוב יותר", מה שאינו בהכרח נכון. כ- 80-85% מהנשים אינן מסוגלות לגמור מחדירה, בלי קשר לגודל איבר המין של בן זוגן. הן צריכות גירוי ישיר על הדגדגן. בנוסף, בחלק הפנימי של הנרתיק מיעוט עצבים, כלומר איבר ארוך יותר אינו בהכרח מענג יותר בעומק הנרתיק.

האם בלי קשר לגודל את נהנית איתו מבחינה מינית? האם שוחחתם על השפיכה המהירה או על גודל האיבר? האם למרות השפיכה המהירה הוא יודע לענג אותך בדרכים אחרות גם לאחר שהוא שופך? נסי לבדוק איתו מה מלבד הגודל ומשך הזמן עד השפיכה גורם לכם הנאה. שינוי תנוחות, מין אוראלי הדדי (תוך שימוש בגיוון – שימוש בשפתיים, לשון, פה, נשימות ואצבעות). הראי לו איזה תנועות, קצב, מידת לחץ מתאימים ומענגים אותך. גלו יחד דרכים לעינוג הדדי גם ללא חדירה, לדוגמא, על ידי גירוי הדגדגן, תוך הנחייתך לדרך הנכונה והנעימה עבורך. בזמן שאתם מתנסים ומשחקים, שתפו זה את זו בהרגשותיכם, מה נעים ומה לא. זה לא אומר שצריך לפתח דיון מקיף בחדר המיטות, אלא פשוט להשתמש במילים מכוונות: "מהר יותר", "חזק יותר" וכיד הדמיון הטוב.

כאן אני משאיר אותך עם סוג של משא ומתן בינך ובין עצמך. שפיכה מהירה ניתנת לטיפול יעיל, אך גודל האיבר הינו נתון שלא ניתן לשינוי. לפי ספרות רפואית מדעית אין אף גלולה או שיטה טבעית להגדלת איבר המין. אתרים באינטרנט (או במודעות בעיתונים) מציעים זאת מתוך מטרות רווח ומדובר בהונאה וניסיון לנצל תמימותם של גברים שנבוכים לפנות לטיפול מקצועי. על כן התייחסי אל גודל האיבר כמו שאת מתייחסת אל מדדים שחשובים לך בעת בחירת בן זוג – הומור, גובה, צבע עיניים, מצב כלכלי וכן הלאה. לגבי כל אחד ממדדים אלו התפשרת בעבר. אין בן זוג מושלם. נסיך על סוס לבן קיים רק באגדות. אם שאר יתרונותיו של בן זוגך מפצים על גודל האיבר שלו ואם ההנאה המינית שהוא גורם לך והדרכים בהן הוא מענג אותך מחפות הרי התשובה ברורה.
פרופ' רפי חרותי


1,430 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page