top of page

בן זוגי עזב בפתאומיות

עודכן: 11 באוג׳ 2019


שלום לך,


את שואלת האם זה נורמאלי? כנראה שלא! האם זה נורמטיבי? קצת יותר - יש א/נשים שנוהגים כך...האם זה מוסרי? ודאי שלא, לא כלפיך ולא כלפי בנך!

ואולי השאלה שאת שואלת את עצמך היא איך לא הרגשתי בסימנים מקדימים אם היו כאלה? האם זה באמת פתאומי כפי שזה נראה - או שיכולתי לראות שמשהו בו מתרחק? האם הוא שחקן מצוין? או שאני נרדמתי, כהיתי, לא שמתי לב? אין לי תשובות אלא רק שאלות שאם תשאלי את עצמך ותלכי אחורנית אולי תמצאי חלק מהתשובות. מה שבטוח שזה כנראה לא קרה בן רגע, שהוא חיכה להזדמנות להתפנות..שהוא בישל את זה עם עצמו משך זמן מסוים ולא שיתף אותך באופן ישיר בהתלבטויות שלו - ואולי כן ואת לא הערכת שהמצב עבורו כל כך שונה ממה שהוא בשבילך.


אישה בוכה לאחר שבן זוגה עזב בפתאומיות

לא/נשים שונים דרכי פרדה שונות, יש כאלה שנפרדים המון זמן ומתלבטים ומשתפים ומנסים לעשות דברים בשביל לא לשנות וזה תהליך ארוך שוחק ולפעמים אפילו מייגע עד שכל כך נמאס שכבר שני הצדדים רוצים בזה וזה מקל. יש שנפרדים לפרדות נסיון שהופכות לפרדות קבועות או לא... יש שמעוררים ריבים קשים שמסייעים להם להנתק ויש שניתקים באיבחת יד כי הדבר כל כך קשה להם שרק כך הם יכולים לסמוך על עצמם שהם יעמדו בהחלטה שלהם.

נראה שבן זוגך הוא מהסוג האחרון. הוא לא יכול היה לעמוד מולך ולנהל שיחת פרדה, להסביר את עצמו להקשיב לך, ואולי לעמוד מולך ולדון איתך במהות היחסים בניכם. אולי הוא גם לא יכול היה לעמוד מולך ומול מה שהוא עושה לבן שלך, ואולי קשה לו גם הפרדה מהבן שלך. לכן הוא בחר להתנתק, להעלם ולחסוך מעצמו את כל מה שהיה קורה לו היה פותח את הנושא איתך ומולך.

בשבילו זו כנראה הדרך היחידה האפשרית בעיניו, והוא לא ממש מודע עד הסוף למה הוא עושה לך ואולי כן ולא יכול לשאת את זה מה שעוד יותר מרחיק אותו מלהתמודד עם הפרדה. זו כמובן דרך קשה מנשוא עבורך ועבור בנך, וגם לא יעילה ולא בוגרת עבורו - כי הוא בוחר לא להתמודד עם דברים אלא לברוח מהם - ובאופן הזה לעולם לא ילמד לעשות אחרת. מבחינתך, אולי היכולת שלך לראות אותו בחולשתו תקל עליך את ההתמודדות - ותעזור לך להוביל את הבן שלך בהתנסות הזו בה משהו נעלם מחייו ללא כל הכנה או אפשרות להתכונן לכך. את כמובן יכולה לדבר אתו בדרכו, לצייר אולי ציור פרדה לחברך.... אולי לנסח אתו מכתב פרדה מחברך אליו שאותו היה שמח לקבל גם אם לא קיבל אותו, לשחרר את בנך מאשמה שמא חברך עזב בגללו - ילדים נוטים לקחת על עצמם את האשמה.

חברך בחר בדרך הזו להפרד ממך אבל את לא חייבת להפרד ממנו באותו אופן כל כך לא מתאים לך. את יכולה להיות הבוגרת ולכתוב לו מכתב פרדה, את יכולה להעלות על הכתב את כל הדברים הטובים שהיו בקשר, ואת כל הפחות טובים, כאילו שאת מנהלת אתו שיחת פרדה, את נפרדת ממנו ואומרת/כותבת לו את כל מה שהיית רוצה להגיד לו - לו הייתם נפגשים ומנהלים שיחת פרדה.

באופן הזה או בכל אופן אחר בו את תבחרי להפרד ממנו גם אם הוא לא שותף את עוזרת לעצמך לסגור פרק לקראת התחלה חדשה. לא כל דבר בחיים הוא הדדי! ועדיין יש לך שליטה על החלק שלך לנהל אותו כפי שמתאים לך, ולא להגרר רק אחרי המהלכים שלו.

בהצלחה

 

דר' רונית אלוני, מטפלת מינית מומחית לשיקום ולטיפול מיני וזוגי וטיפולי סרוגייט


ליצירת קשר : office@dr-aloni.co.il

כתובת: קהילת סלוניקי 1 ת"א

אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!


133 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page