גמירה מהירה אצל אישה

שלום רב,


מהי הדרך המהירה ביותר להביא בחורה לסיפוק מיני והאם אפשר לגרום לה לגמור גם בלי מגע באיבר המין שלה?


שלום לך אלמוני,


אתה שואל שתי שאלות קצרות, אך עקרוניות ומהותיות. מין אינו משחקים אולימפיים, כך שהדרך המהירה ביותר להביא בחורה לסיפוק מיני, אינה בהכרח המענגת או הטובה מבחינת אותה בחורה. בנוסף קיימת שונות עצומה בין בחורות שונות בתחום זה, מה שמחייב תקשורת מינית פתוחה.


לא ברור לי אם אתה מתייחס לאורגזמה, כשאתה אומר "סיפוק מיני". ידוע על שתי סוגי אורגזמות אצל נשים על פי מיקומן – נרתיקית ודגדגנית, אשר ההבדל ביניהן נעוץ בעיקר בחלק אותו מגרים כדי לגרום לאותה אורגזמה. הדרך הבטוחה להשיגן (אם כי לאו דווקא המהירה) היא בגירוי ידני ולאו דווקא בחדירה. רוב הנשים אינן מסוגלות לגמור בחדירה מסיבה פיזיולוגית - בנרתיק יש יחסית מעט קצות עצבים, כדי להפחית למינימום את הכאב הכרוך בלידה. בדגדגן, לעומת זאת, יש כמות עצבים כפולה לעומת זו שבפין, ובשל הבדלי הגודל, הצפיפות אף רבה יותר. למעשה יש שם את ריכוז העצבים הגבוה ביותר בגוף האשה שמטרתם היחידה היא לענג. ניתן לגרות את הדגדגן בצורות שונות, על־ידי שפשוף, מציצה, ליקוק, לחץ, שימוש בוויברטור ועוד. יש נשים שנוגעות בקצה הדגדגן כדי להתעורר, בעוד האחרות רגישות ומגע ישיר יכול לגרום להן לכאב.


טיפול מיני וזוגי אצל המומחים, פרופ' רפי חרותי וגב' ליאורה רכס
גמירה מהירה אצל אישה

אצל חלק מהנשים יש איזור רגיש בשליש החיצוני של הנרתיק (אשר התפרסם בשם נקודת הג'י) , וכשאזור זה מגורה הן יכולות לגמור מכך. זוהי אורגזמה נרתיקית, כלומר זו שמגיעים אליה ללא גירוי של הדגדגן. קיימים אזורים מחוץ לאיברי המין, כגון, עורף, ירכיים, אוזניים, הקרויים אזורים ארוגניים, משום שמגע בהן גורם גירוי מיני עז, אך נדיר שיוביל גם לאורגזמה. עובדתית זה אפשרי, כפי שעולה לדוגמא ממידע על נפגעות חוט שדרה, שמגיעות לסיפוק מיני למרות שאיבדו את התחושה באיבר המין. כדי להגיע לאורגזמה צריך לגעת במה שנגיש ובמה שעובד. תצטרך לברר עם אותה בחורה ספציפית מה מתאים לה.

#טיפול_מיני_וזוגי

#רפי_חרותי

#ליאורה_רכס

פרופ' רפי חרותי, מומחה ברפואה שיקומית ומטפל מיני מוסמך וגב' ליאורה רכס, עו"ס ומטפלת מינית מוסמכת.

אישי – המרכז לטיפול מיני, זוגי ופרטני, תל-אביב.


269 צפיות0 תגובות