יחסי מין אחרי ארוע לב

בעלי בן 70 ותאושש מהתקף לב לפני חודשיים. לפני כן היה בריא, פרט לכולסטרול שהיה מטופל עם תרופות. מאז ההתקף הוא נמנע לקיים איתי יחסי מין, כל פעם עם תירוץ אחר. אני מאוד רוצה לחזור לחיי מין שלנו ולא כל כך יודעת איך. אנא עזרו לנו.

דיתישלום דיתי,

ראשית אני מקווה שבעלך מחלים היטב מן האירוע שעבר. קל להבין שעברה עליכם תקופה לא פשוטה, בייחוד לאור העובדה שהתקף הלב הופיע מתוך בריאות יחסית. לעיתים רבות, הצורך והרצון לקיום יחסי מין נדחק הצידה בתקופה הראשונה לאחר אירוע כז, הן בגלל החשש שמא יוביל לאירוע נוסף והן בגלל עייפות נפשית ומתח מצטבר. זוהי תופעה טבעית ושכיחה, אך היא נובעת בדרך כלל מבורות, שכן במידה ופועלים בהתאם להנחיות הרופא/ה המטפל/ת אין כל סכנה. יתרה מכך, עבור גברים רבים אחד המדדים המשמעותיים בהחלמה הוא החזרה לחיים מיניים. המאמץ הכרוך בקיום יחסי מין הוא שווה ערך לעלייה של 2-3 קומות במדרגות. אני סבור שחודשיים לאחר האירוע (וכנראה גם זמן רב קודם) הוא עשה זאת בקלות. עם זאת, לעיתים, כמו אצלכם, גם ידיעה זו אינה מספיקה כדי להפיג את החשש.


טיפול מיני וזוגי, על ידי המומחים פרופ רפי חרותי וגב' ליאורה רכס
קיום יחסי מין אחרי ארוע לבבי


לא ברור לי משאלתך מה היתה איכות חיי המין שלכם לפני ההתקף ותדירותם. האם אכן מדובר בחשש או שמא קיים חוסר חשק, בעיות זקפה ו/או הפרעות אחרות. במידה ומדוב