top of page

איבר מין דק וקטן- הגודל כן משפיע!

עודכן: 3 בנוב׳ 2018


שאלה

לבן זוגי יש איבר מין מאוד דק, ויחסית קטן. אני יודעת שסקסולוגים במדור תמיד כותבים שהגודל אינו קובע, ושזה הכל פסיכולוגי ושהנרתיק הוא איבר גמיש וכו'.... אבל מה לעשות, לא כל כך כיף ולא מרגישים.

אז מה עושים?

תשובה

את מעלה נושא משמעותי ועושה זאת באומץ רב. ואכן את צודקת כשאת כותבת ש"הפוליטקלי קורקט" אומר שהגודל לא קובע – האומנם? בוודאי שהוא קובע!! כמו שאורך הרגליים קובע או היקיפן? כמו שצבע השער קובע, או אורך האף. ואם נלך לתרבויות אחרות אז גם אורך הצואר קובע (אצל שבט ארוכות הצואר) או אורך כף הרגל קובע – אצל הסינים בעבר.

אז לגודל יש משמעות גם רגשית גם תרבותית ובוודאי תחושתית. נתחיל בהיבטים הקלים והם התרבותיים – אנחנו מתחנכים למה שיפה, מה שנחשב מדליק או מושך, ומה שנחשב דוחה, מה מותר ומה אסור מה נורמאלי ומקובל ומה לא – זה לא אבולוציוני בהכרח גם אם יש לכך הסברים כאלה, זה תרבותי וחינוכי בהתאמה, זה נועד לשרת שליטה בעיקר של מוסדות הדת בחברה ושל גברים בנשים.

מכאן שאם השליטה אמורה להיות אצל הגברים אז מה שיש להם זה תמיד התקין, וגם כשזה לא הכי מתאים יש לכך הסבר בדמות "הגודל לא קובע".טיפולי מין, סרוגייט- דוקטור רונית אלוני
דר' רונית אלוני, מטפלת מינית מומחית לשיקום ולטיפול מיני וזוגי וטיפולי סרוגייט

רגשית גם הגברים הם קורבנות של הגישה הזו כי אם הגבריות נמדדת גם בגודל (לא חשוב אם זה הגובה, מסת השרירים, מהירות, או כל דבר מדיד אחר) אז כל מי שהגודל שלו נמצא בחלק הנמוך של העקומה ממילא מרגיש רגשי נחיתות, מרגיש שמשהו אצלו לא בסדר או לא מספיק מה שיגרום לו לחשש/חרדה/דימוי עצמי נמוך/דימוי גוף נמוך וכפועל יוצא גם פגיעה בתפקוד המיני . ושוב השימוש בקלישאה של הגודל לא קובע משרת לפחות כלפי חוץ את אותה קבוצת גברים שמידותיהם קטנות יותר.

גם אנחנו הנשים החיות באותה חברה הופכות להיות קורבנות של המסרים הכפולים האלה. גם אנחנו מצפות שבני הזוג שלנו יהיו גבוהים, חזקים, מבוגרים ובעלי הכנסה גבוהה משלנו (נכון שאנחנו לפחות בחלק מהפרמטרים עוברות שינוי)ואם בן זוגנו אינו עונה בהכרח על הציפיות האלה אנחנו "מתפשרות" גם אם לא תמיד נודה בכך.

אותו הדבר לפחות ברמה הרגשית יקרה כשלבן זוגנו יש פין קצר/צר. עצם הידיעה הזו כבר עושה משהו כי הצפייה היא למידות גדולות אצל גברים בכל דבר (חוץ ממשקל) הדבר דומה לנשים שמגדילות את החזה כי הן חושבות שהציפייה היא שיהיה להן חזה גדול – כי זה סקסי, נשי, וכ'.

ועכשיו הגענו להתייחס לשאלתך ברמה התחושתית – אז ברור לגמרי שגודל הפין קובע – גם כשהוא גדול מידי וגורם לכאבים ולשריטות/פציעות וגם כשהוא צר או קצר יחסית לגודלו של הנרתיק שלך (ואינני אומרת בכך שהנרתיק שלך רחב מידי – ממש לא – יש פינים צרים יחסית לנרתיק ממוצע)

במצב כזה כמו בכל מצב אינני חושבת שקיום יחסי מין בחדירה דווקא זו הבחירה המועדפת או האפשרות היחידה. אני בטוחה שאת יכולה להנות לא פחות ואולי אפילו יותר מגרוי חיצוני של הדגדגן או השפתיים או כל אזור אחר בגופך המגיב למגע. הגרוי יכול להיעשות ידנית או אורלית ואת תגיעי לאורגזמה לא פחות משמעותית באופנים האלה.  אם וכאשר את רוצה גם חדירה כי זה נעים לך ונותן לך הרגשה (זה בעיקר חינוכי ותרבותי) שבחדירה יש משהו מועדף יש לכם שלוש אפשרויות או שהחדירה תהיה עם אצבעות או עם ויברטור, או עם דילדו שמתלבש על הפין והוא גדול ממנו.

כל אלה הן אפשרויות שמגוונות לכם את המשחקים המיניים שלכם שאתם יכולים להתנסות בהם ולבחור במשך הזמן מה עובד הכי טוב עבורכם.

אני רואה איך את מרימה גבה – כי את כמו רבות/ים אחרים שבויים בקונספט שיש רק דרך אחת נכונה ו"אמיתית/טבעית" לקיים יחסי מין, זו הדרך שכתובה בתורה שתפקידה ללדת ילדים. אלא ששכחנו שברוב הזמן איננו רוצים ילדים כשאנחנו רוצים לקיים יחסי מין אלא אנחנו רוצים להנות – ובשביל להנות לא בטוח שגברים ובמיוחד נשים יבחרו דווקא בחדירה. תתפלאי לשמוע כמה גברים אוהבים אוננות כי היא עוטפת אותם חזק יותר מהנרתיק (במיוחד למי שיש פין קטן יחסית) והיד נעה מהר יותר מכל הגוף, כך שיכול להיות שאם קצת אימון, לשניכם יהיה יותר נעים בגיוון שהצעתי לכם.

בהצלחה

דר' רונית אלוני, מטפלת מינית מומחית לשיקום ולטיפול מיני וזוגי וטיפולי סרוגייט


3,267 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page