top of page

מאוהב במורה..

עודכן: 6 ביוני 2018

אני תלמיד בכיתה י"ב ואני חושב שאני מאוהב במורה שלי. ה"בעיה" היא שהוא גבר,לא אהבתי לפניו (גם לא בנות), אני דלוק עליו וקשה לי להוציא אותו מהראש. מה לעשות?
תשובה


אתה בעצם מעלה שתי סוגיות עקרוניות בשאלתך: נטייה מינית והתאהבות בסמכות (במקרה שלך מדובר במורה). נראה שה"חשש" הרציני שלך (שכן אתה מגדיר זאת כ-"בעיה") הוא דווקא הנטייה המינית. אתה בגיל שגיבוש הנטייה המינית עדיין בעיצומו. תלמידים בגילך ובגיל צעיר יותר מתחילים לבדוק תחושות מיניות שלהם מחוץ לסביבה הבטוחה של הבית והמחשב, ואני רוצה להאמין שבית ספר תיכון הינו מקום שמאפשר לטפח חשיבה חופשית ומקור להתנסות. לכולנו יש דרגות שונות של משיכה מינית, רגשית, אינטלקטואלית ורוחנית כלפי גברים ונשים אחרים. דרגת הנוחות שלנו עם משיכה זו בעצם קובעת את התייחסותנו אליה (כמו טוב או רע; "בעייתי" או לאו דווקא), בין אם אנו חוקרים אותה כדי ללמוד יותר על עצמנו, או כחלק מניסיון להתנגד, להדחיק ואולי להכחיש את קיומה.

תוכל לקבל חיזוקים דרך קבוצות חברתיות ולימודיות - בבית הספר, באינטרנט וכדומה - שעשויים לאפשר לך להכיר אנשים בעלי תחומי עניין דומים שאיתם אתה יכול לפתח קשרים ולהסתייע בגיבוש נטיותיך המיניות. אולי העובדה שנדלקת על בן מינך הינה חלק מגיל ההתבגרות. אולי זו אכן נטייתך ובסוף אותה דרך תשלים ותקבל אותה, תחייה עמה בשלום ולא תגדיר אותה כבעיה. ימים יגידו.

כעת, על המורים: הם לעתים קרובות מהווים מודל לחיקוי, אך ברור שיחסי אהבה בין תלמידים ומורים מהווה בעיה אתית, על אחת כמה וכמה אם אתה קטין. בנוסף, גם לו היית סטודנט באוניברסיטה (ולא קטין בתיכון), במערכות יחסים כאלו יש הבדלי כוח ומרות שעשויים לעורר סוגיות לגבי הסכמה. דינאמיקה בין תלמידים לבין מורים (או בין סטודנטים לבין מרצים) יכולה לגרום לרגשות, אותן ניתן לבלבל עם התאהבות רומנטית. לדוגמא, למורה עשויות להיות יכולות ואיכויות שתלמידים רוצים: חוכמה, ביטחון ומעמד. יש הרוצים לקבל תשומת לב או דברי שבח של מורה שהם מעריצים במיוחד.

האם ניסית לשאול את עצמך שאלות לגבי הרגשות שלך? האם אתה בטוח שאלו רגשות רומנטיים או שמא מדובר בהערצה? האם מדובר במשיכה מינית ("אני דלוק עליו")? אתה יכול לנסות להגדיר לעצמך גבולות: ליהנות מכל הרגשות טובות שהקשר הזה מספק כיום, אך לעשות את המיטב ולהפריד את החלק המיני מחוץ לכיתה.

אני מציע שתתמקד בפיתוח קשרים חיוביים אחרים, במיוחד עם חברים בקבוצת השווים שלך. אתה עשוי לגלות כי "ההתאהבות" שלך הסיחה את דעתך, ואפילו למצוא הזדמנות לרומנטיקה שאינה כרוכה בהבדלי כח, גיל ו/או מרות. אם אתה עדיין מוצא את עצמך נאבק ברגשותיך למורה (ללא קשר אם זה בגלל שהוא גבר, מורה, או שניהם), כדאי שתדבר עם מישהו על כך. זו עשויה להיות יועצת בבית הספר או פסיכולוג/ית מחוצה לו.פרופ' רפי חרות מומחה ברפואה שיקומית ומטפל מיני מוסמך

לפרופ' חרותי ניסיון קליני עשיר בשיקום מיני, כולל טיפול בהפרעות חשק, בעיות זקפה, שפיכה מהירה ומעוכבת, בעיות אורגזמה ועוד תוך הקפדה על חיסיון רפואי ושמירה על דיסקרטיות. ייעוץ של פרופ' חרותי מוכר על ידי הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים.333 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page