לאחרונה אני חווה חדירה כואבת אני בת 24, בעלת ניסיון מיני, יש לי חבר קבוע והייתי אצל מספר גינקולוגים

עודכן ב: 11 אוג 2020

אני מברך אותך על כך שיש לך נרתיק בריא. כנראה הוא בריא מבחינה אנטומית, אך לא מבחינה תפקודית, שכן עובדה היא שכואב לו כשחודרים אליו.


עצם העובדה שמספר גינקולוגים שללו בעיה רפואית, מכוונת לקיומה של תופעה רגשית הקרויה וגיניזמוס. אין סימנים גופניים (כגון, אודם, נפיחות, הפרשה וכדומה) ועל כן קל להחמיץ תופעה זו בבדיקה גינקולוגית רגילה.


וגיניזמוס זה כיווץ לא רצוני וחזק של שרירי הנרתיק (בדרך כלל השליש החיצוני), אשר גורם לכאב בעת החדרת אצבע, טמפון, ספקולום (אותו מכשיר שמשמש בבדיקה הגינקולוגית) ומין הסתם גם פין. הסיבות הרגשיות לווגיניזמוס כוללות מנגנון הגנה של הגוף בפני גירוי מיני או מצב לא רצוי, תוצאה של חוויה מינית שלילית, חרדה במסגרת הקשר ועוד.


האם את חווה כאב בכל חדירה לנרתיק או רק בחדירה של הפין אליו? מה קורה בעת החדרת טמפון? בעת בדיקה גינקולוגית? או כשאת או בן זוגך מחדירים אצבע לנרתיק? מה קרה עם חברים קודמים?, מה קורה במצבים אחרים, לדוגמה, כשאת מאוננת עם ויברטור או דילדו? הרבה שאלות וישנן עוד. אם את לא יודעת את המענה לשאלות אלו, כדאי שכצעד ראשון תתחילי לבדוק עם עצמך מה מענג אותך, לעומת מה עשוי להכאיב.

לא משנה מה הסיבה לכאבים, יחסי מין אינם צריכים לכאוב. העובדה שהחדירה מתקשרת אצלך לכאב רק מגבירה את הסיכוי לתגובה וגיניסטית (כיווץ שרירי הנרתיק) בניסיון החדירה