איך היית מגיבה אם היית מגלה שהגבר שלך עובד כסרוגייט – בן זוג חלופי המדריך נשים במין תמורת כסף?

עודכן ב: 11 אוג 2019

איך היית מגיבה אם היית מגלה שהגבר שלך עובד כסרוגייט – בן זוג חלופי המדריך נשים במין תמורת כסף? אביב, טליה ונירה רואים בעיסוק שלהם שליחות, ולכן לא מוצאים שום סיבה שהוא יפריע לזוגיות הפרטית שלהם.

מעינה שנהר שמעה מהם איך הגיעו לתחום החריג הזה, וגם על תחושת הסיפוק כשהטיפול מצליח

המקצוע: מדריכי מין

מאת מעינה שנהר


אם הייתם פוגשים את יפעת , נירה או אביב באירוע חברתי, ספק אם הייתם מעלים בדעתכם שיש בהם משהו יוצא דופן. שלושתם חביבים מאוד, נחמדים וידידותיים ובמקרה או שלא במקרה, כולם נראים צעירים מגילם. אבל יש להם עוד מכנה משותף - העיסוק שלהם שהוא לא ממש שגרתי. שלושתם עובדים כסרוגייטס, כלומר בני זוג חלופיים, שמלמדים את המטופלים שלהם איך לתפקד מבחינה מינית. לא מדובר בשיעורי תיאוריה אלא בהתנסות מעשית אחד על אחד.

יפעת (57) היא סטודנטית לעבודה סוציאלית מרעננה, גרושה שחיה עם חבר ועובדת כסרוגייט זה שנתיים. אביב, רווק, לומד פסיכולוגיה בירושלים, לאחר כמה קשרים זוגיים. בחודשיים האחרונים יש לו חברה חדשה, והוא עוסק בטיפול סרוגייט זה שמונה חודשים. נירה (40) מכפר סבא, גרושה ואם לתאומות בנות שש, היא מומחית לטיפול הוליסטי ועובדת כסרוגייט זה שנתיים.

השלושה הם חלק מצוות גדול יותר, הפועל בקליניקה של ד"ר רונית אלוני.

תפקיד הסרוגייט הוא להדריך את המטופל/ת להתגבר על הפחד מהמין. רבים מהמטופלים הנם חסרי ניסיון מיני. אחרים מתמודדים עם בעיות בתפקוד המיני. אבל לא מדובר רק במין נטו: חלק מהתפקיד הוא גם לתרגל ביחד איך מסתדרים בבית קפה, איך מזמינים בחורה לסרט ואיך מתנשקים.

הטיפול בעזרת סרוגייט יוצא מתוך הנחה שחלק מהמטופלים לא יצליחו להגיע לזוגיות ומיניות טובה בלי שיחוו קודם קשר בסביבה מוגנת, מקבלת ותומכת. מדובר באנשים שעב רו חוויות מיניות קשות, שסובלים מחרדה מינית כלשהי, נשים הסובלות מכאבים בחדירה או שהם בתולים וחוששים לחשוף בפני בן או בת זוג את &q